Індикатор вібродіагностичний 77Д11

Наявність У наявності
SKU
77Д11
Віброметр індикатор стану підшипників 77Д11 призначений для визначення технічного стану підшипників кочення в процесі експлуатації.
 
В ідеалі елементи підшипників кочення розділені плівкою мастила, що перешкоджає їхньому зіткненню.  Однак виробничі дефекти, пошкодження, що виникають під час експлуатації, забруднення, нестача або відсутність змащення створюють умови для зіткнень елементів підшипника, унаслідок чого в тілі підшипника збуджуються акустичні коливання з широким спектром.
 
Для виділення частини спектра, що містить інформацію про дефекти, використовується спеціально розроблений датчик. Датчик відфільтровує акустичні коливання, породжені дефектами в підшипнику, і перетворює їх на електричний сигнал, пропорційний амплітуді ударного прискорення, що посилюється і вимірюється електронним блоком індикатора 77Д11 у відносних одиницях - децибелах (дБ).
 
Реальний новий підшипник уже з моменту введення в експлуатацію є джерелом вимушеної вібрації, амплітуда ударного прискорення якого залежить від великої кількості чинників.  Однак на практиці можна обмежитися врахуванням тільки діаметра шийки Д (мм), і частоти її обертання N (об/хв).
 
У міру зносу і в результаті порушення умов експлуатації амплітуда ударного прискорення збільшується. Перевищення амплітуди ударного прискорення відносно нового підшипника характеризує пошкодження, які використовуються для оцінки стану підшипника.
 
Залежно від виду пошкодження в підшипнику, змінюється характер вимушених коливань, які реєструє індикатор 77Д11.
 
Під час вимірювань індикатор 77Д11 дає змогу розрізняти й вимірювати два характерні значення амплітуди ударного прискорення - фонове - дБс, і максимальне - дБм значення.
 
Фонове значення дБс відповідає частим зіткненням елементів підшипника, що характеризує стан мастила, та відображається безперервним світінням світлодіода. Максимальне значення дБм відповідає окремим ударам, що характеризують величину дефектів, і відображається окремими спалахами світлодіода.
 
У цифровому вигляді значення ударних прискорень висвічуються на дисплеї приладу для оцінки стану підшипників кочення. За амплітудою ударного прискорення з урахуванням вихідного стану нового підшипника оцінюють технічний стан підшипника, що працює. Індикатор доцільно використовувати також під час вхідного контролю нових підшипників.
Діапазон вимірювань, дБ 10…90
Діаметр валу підшипників, мм 5…1000
Частота обертання валу, об/хв 10…32000
Похибка вимірювань, дБ ±5
Номінальне значення амплітуди ударного прискорення, що відтворюється калібратором, дБ 32
Діапазон вимірювання частоти обертання, хв-1 10…20000
Джерело живлення батарея 6F22
Споживаний струм, мА, не більше 25

Габарити, мм, не більше:

електронного блока 160x83x33
датчика Ø25×215

Маса, кг, не більше:

електронного блока 0,3
датчика 0,2
Температура навколишнього середовища, °С от 0 до +50

 

Напишіть свій відгук