Вимірювач напруги дотику та струму короткого замикання ЭК0200

Наявність У наявності
SKU
ЭК0200

Вимірювальний прилад - вимірювач напруги дотику та струму короткого замикання - ЭК0200 призначений для вимірювання напруги дотику та струму короткого замикання в ланцюзі фаза-нуль в мережах змінного струму 380/220 В з глухозаземленою нейтраллю.

Конструкція вимірювача ЭК0200 забезпечує безпеку працюючого персоналу, за рахунок укладання всіх елементів електричної схеми (крім з'єднувальних проводів) в пластмасові корпуси, що запобігають можливості дотику до частин, що знаходяться під напругою.

Конструкція вимірювача забезпечує безпеку працюючого персоналу, за рахунок укладання всіх елементів електричної схеми (крім з'єднувальних проводів) у пластмасові корпуси, що запобігають можливості дотику до частин, що знаходяться під напругою.

Перед кожним підключенням блоку короткозамикача приладу ЕК0200 до струмопровідної частини слід шляхом зовнішнього огляду перевірити якість ізоляції з'єднувальних проводів.

Прилад ЭК0200 складається з двох блоків: блоку короткозамикача та блоку вимірювання.

Опис принципу роботи вимірювального приладу ЭК0200:

В основу роботи вимірювального приладу ЕК0200 покладено вимірювання реального струму короткого замикання та напруги дотику блоком вимірювання під час короткого замикання, що здійснюється блоком короткозамикача з обмеженням часу замикання. Однофазне коротке замикання здійснюється за допомогою тиристора. При замиканні ланцюга "фаза-нуль" відбуваються перехідні процеси. При однополярному короткому замиканні відбувається намагнічування провідників.

Для виключення похибки від перехідних процесів та намагнічування вимірювання виробляються у два такти з чергуванням напрямку струму короткого замикання.

Під час першого такту тиристор включається в максимум негативного напівперіоду напруги мережі (270 електричних градусів) і визначається тривалість протікання струму через тиристор і зсув фаз між струмом і напругою в ланцюгу "Фаза-нуль". У другому такті проводиться включення тиристора з урахуванням фази, визначеної в першому такті і в протилежній полярності, що призводить до відсутності перехідного процесу підмагнічування сталевих труб, якщо провідники розташовані в трубах.

У наступних вимірах проводять дії, описані у другому такті з чергуванням напрямку протікання струму при короткому замиканні.

У випадку, коли порядок струму короткого замикання ланцюга "фаза-нуль" не відомий, вимірювання необхідно починати з резистором, що обмежує, тобто фазу об'єкта підключити до затиску "ФАЗА Rогр". Якщо результат вимірювання струму короткого замикання перевищить значення 535 ампер, то проводити вимірювання приладом ЭК0200 без обмежуючого резистора не можна, оскільки значення короткого замикання струму перевищує максимально допустиму величину.

 

Діапазони вимірювань струму к.з. – 0-0,2; 0-1; 0-2 кА.
Похибка вимірювання струмук.з - ± 10 %.
Діапазон вимірювання напруги дотику 0– 250 В.
Похибка вимірювання напруги дотику ± 4 %.
Час установки робочого режиму - не більше 5хв
Час встановлення показань - не більше 4 секунд
Інтервал між замиканнями ланцюга "фаза-нуль" - не менше 15 секунд

Енергоживлення приладу ЭК0200:

- від блоку короткозамикача - мережа 220 В, частоти 50 - 60 Гц

- від блоку вимірювання – 10 елементів 316 чи їх аналогів.

Сила електричного струму споживаного блоком виміру 50 mА.

Потужність, що споживається блоком короткозамикача при включеній кнопці "ЖИВЛЕННЯ" - не більше 20 ВА

Умови експлуатації вимірювального приладу ЭК0200 - від мінус 10° С до плюс 40° С.

Габаритні розміри, мм – 345х265х135.

Маса, кг – 6,0.

Напишіть свій відгук